Najczystsze miasta świata

Śmieci, smog i inne niebezpieczne opary… Tego na pewno nie znajdziesz w najczystszych miastach świata, w których spacer to relaks i możliwość odetchnięcia wyłącznie świeżym powietrzem.

OSLO – NORWEGIA: stolica Norwegii, jedno z najbardziej zatłoczonych miast północy, oferuje wiele parków, jezior i ogrodów. To prawdziwy raj zieleni!

WIEDEŃ – AUSTRIA: mieszkańcy miasta położonego nad Dunajem, oprócz dostępu do rozmaitych oper i teatrów, mają również efektywny system segregowania odpadów oraz świetnie rozplanowaną komunikację miejską.

SZTOKHOLM – SZWECJA: doskonale rozwinięta komunikacja miejska sprawia, że ludzie rezygnują z poruszania się autem na co dzień. Efekty są wyczuwalne na każdym kroku, czyste powietrze i lepsza atmosfera.

FREIBURG – NIEMCY: piękne, czyste i pełne kwiatów miasto. Nie dość, że miasto zachowało oryginalny, średniowieczny charakter, to wyróżnia się dużą liczbą parków, drzew oraz kulturą dbania o środowisko na bardzo wysokim poziomie.

ZURYCH – SZWAJCARIA: nie tylko finansowe serce kraju, ale jest również jego płucami. Ekologiczny system komunikacji miejskiej, mnogość ścieżek rowerowych, a także liczne projekty z zakresu energii odnawialnej. w tym wszystkim ważną rolę odgrywa również edukacja środowiskowa, na którą w tym kraju władze kładą duży nacisk.

LUKSEMBURGWIELKIE KSIĘSTWO LUKSEMBURGA:  małe miasto nazywane jest zielonym sercem Europy. Posiada bowiem jeden z najbardziej zaawansowanych systemów zarządzania środowiskiem. Przykładowo roczny podatek od pojazdów jest tutaj zależny od ilości emitowanego dwutlenku węgla. Nie dziwi więc, że mieszkańcy dbają, aby produkowano go jak najmniej.

Wszystkim, którzy chcą odetchnąć świeżym powietrzem i przy okazji odwiedzić ciekawe miejsca, oraz spróbować lokalnej kuchni i poznać inną kulturę serdecznie polecamy, krótki wypad do jednego z wyżej wymienionych miast 🙂 !

 

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s