Filmy inspirujące do podróży

Są takie filmy, po których obejrzeniu ma się ochotę po prostu spakować plecak i ruszyć w drogę. U progu długiego weekendu i wakacji polecamy zapoznać się z zestawieniem filmów najbardziej inspirujących do podróży.  Dla bohaterów z ekranu nie ma ograniczeń – mogą się udać w każde miejsce na ziemi. Piękne sceny mogą nas zainspirować do całkiem realnych podróży w nieznane rejony świata. Jeśli szukacie pomysłów na następną wyprawę polecamy obejrzeć prezentowane filmy jeszcze przed wakacjami.

BEZDROŻA (Sideways, 2004) – Propozycja skierowana głównie dla miłośników wina. Miles (Paul Giamatti) zabiera swojego przyjaciela Jacka na jego ostatnią kawalerską wyprawę. Przez tydzień poznają szlak kalifornijskich winnic: degustacje lokalnych win, spacery i pikniki wśród winorośli oraz kąpiele w kalifornijskim słońcu. Propozycja dla ludzi o mocnych głowach 😉

POŻEGNANIE Z AFRYKĄ (Out of Africa, 1985) – Marzysz o wyprawie na Czarny Ląd? Po tym filmie Kenia wydaje się sielską krainą opływającą w egzotyczną zwierzynę i zielone tereny. Niestety prawda jest nieco surowsza od filmowej rzeczywistości, ale równie czarująca.

127 GODZIN (127 Hours, 2010) – Film oparty na faktach przedstawia wyprawę do skalistego Utah. Dla Arona Ralstona podróże i góry są jak narkotyk – nie może bez niż żyć. Każdy weekend, każdą wolną chwilę wykorzystuje na samotne wyprawy. Poczucie swobody, wolności i piękna są oszałamiające i wciągające….

DZIKA DROGA (Wild, 2014) – Często daleka podróż w nieznane potrafi pomóc z przełamaniem barier i rozmaitych traum. Kontakt z dziką przyrodą, niespodziewane przygody, a także błądzenie ułatwiają nam powrót na właściwe tory. Cheryl (Reese Whiterspoon) po śmierci matki i rozpadzie małżeństwa wyrusza w pieszą wędrówkę przez Stany Zjednoczone. Podróż przemawiająca do zmysłów.

WIELKIE PIĘKNO (La grande bellezza, 2013) – Ta pozycja niewątpliwie zachęca do podróży do Rzymu. „Wielkie piękno” to najbardziej zmysłowy i kuszący portret Wiecznego Miasta w całej kinematografii. Obrazuje stolice Włoch nie tylko od strony turystycznych atrakcji, znanych każdemu, ale przede wszystkim z tej znanej tylko tubylcom, i to tylko wybranym.

STULATEK, KTÓRY WYSKOCZYŁ PRZEZ OKNO I ZNIKNĄŁ (Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2013) – Doskonały film dla wszystkich pesymistów, którzy na swojej drodze widzą tylko przeszkody i trudności. Wiek nie jest przeszkodą w odkrywaniu nowych miejsc i rewirów życia. Allan Karlsson większość swojej długiej egzystencji spędził w podróży, dlaczego więc na emeryturze miałby osiąść w jednym miejscu? 

SEKRETNE ŻYCIE WALTERA MITTY (The Secret Life of Walter Mitty, 2013) – to kolejna mocno inspirująca pozycja. „Sekretne życie Waltera Mitty” to doskonały lek na wszelkie lęki i bodziec do odkrywania świata i siebie.  Największym ograniczeniem dla naszych marzeń jesteśmy my sami, budujący sobie bariery, umacniane strachem. A obracanie fantazji w rzeczywistość jest na prawdę możliwe jak eksploatowania takich miejsc jak Grenlandia czy Islandia.

 

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s