Podziwiając świat z góry

Kilka propozycji ciekawych i niebanalnych tarasów widokowych znajdujących się na terenie Europy. Wkomponowane w scenerię natury pozwalają spojrzeć na świat z szerszej perspektywy. Wszystkie gwarantują zapierające dech w piersiach widoki i ciężkie do opisania emocje.

  • Stegastein w Norwegii kojarzonej z zapierającymi dech w piersiach fiordami. Zaś najlepszym punktem widokowym aby je podziwiać w całej okazałości jest platforma w Aurlandsfjorden. Konstrukcja znajduje się 650 m nad wodą, zbudowana z głównie z drewna zachwyca nie tylko widokami ale ciekawą architekturą. Must see podczas wędrówki po Krainie Fiordów. Rozciągający się z platformy widok jest iście bajeczny!

1207

  • Le Pas dans le Vide (Alpy Francuskie) – nazwa obiektu – z francuskiego „Krok w pustkę”, zamontowany na alpejskim szczycie Aiguille du Midi, w niewielkiej odległości od Mont Blanc. Zdecydowanie to jedna z najbardziej spektakularnych platform widokowych nie tylko w Europie ale na świecie. Boks został wykonany ze specjalnego szkła o obniżonej zawartości żelaza dzięki czemu jest niemal zupełnie przeźroczysty. Dodatkowo jego lokalizacja w odległości około 2 m od zbocza góry na wysokości przeszło 3 tys. m n.p.m daje wrażenie unoszenia się w przestworzach. Choć doświadczenie jest można określić jako niebiańskie to wymaga od śmiałków stalowych nerwów. Trwanie w chmurach ponad stolicą pierwszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich gwarantuje skok adrenaliny na wysokość porównywalną z wysokością alpejskich szczytów…
  • Most wiszący Titlis Cliff Walk w Szwajcarii – na wysokości 3238 m.n.p.m blisko 500metrów nad przepaścią znajduje się 100metrowy most. Spacer kładką trwa zaledwie 15 minut, ale możliwy jest jedynie przy dobrych warunkach pogodowych. Przechadzka nad przepaścią wymaga odwagi, bo most się delikatnie buja, ale za to wrażenia są absolutnie bezcenne! Przez ten krótki czas można podziwiać imponujące widoki na otaczające szczyty Alp Berneńskich. W pobliżu warto przejechać się pierwszą na świecie kolejką Titlis Rotair, której ściany są całkowicie przeszklone, a cały wagonik obraca się podczas jazdy wokół własnej osi.
  • 5 Fingers na Krippenstein w Alpach Austriackich, gdzie każdy z 5 wiszących nad górską przepaścią „stalowych palców” posiada swój atut. Na pierwszej z platform wykonać można pamiątkowe zdjęcie, korzystając z zamocowanej do kraty ramy malarskiej. Podłoga kolej wykonana jest z hartowanego szkła. Z trzeciej – najkrótszej – najodważniejsi zdecydować się mogą na ekscytujący skok na bungee. Czwartą wyposażono w otwór umożliwiający spojrzenie w otchłań krainy śnieżnego puchu. Na ostatniej z platform zamontowano teleskop. Ta oryginalna platforma przypominająca dłoń olbrzyma została zbudowana na wysokości 2 108 m n.p.m., co gwarantuje piękny widok na alpejską panoramę i wgląd w przepaść o głębokości 400 m.

1207a

  • Most Carrick-a-Rede w Irlandii Północnej nieopodal niewielkiego miasteczka Ballintoy, tuż nad brzegiem Kanału Północnego.Most linowy, którego nazwa oznacza ,,Kamień na drodze” dawniej służył miejscowym rybakom, którzy w oceanie poławiali łososie. Od 2008 konstrukcja służy również turystom. Śmiałkowie mają do pokonania 18 metro, 23 metry nad taflą wody. Dodatkowo adrenalinę podnosi wiatr, który chwieje kładką… Z pewnością warto skusić sie na chwilę grozy ze względu na wspaniałe widoki na okoliczne klify, ocean i wyspę Rathlin.

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s