Najbardziej świąteczne miasta świata

Jeżeli kochasz miasta a twoim największym świątecznym marzeniem są podróże, polecamy miejsca pełne magicznej atmosfery. Miasta rozświetlone tysiącami lampek. Gdzie na pewno nie zabraknie przepysznych, lokalnych smakołyków, korzennych ciasteczek i grzanego wina.

Wiedeń – nawet jeżeli już miałeś okazję odwiedzić stolicę Austrii, to sezon świąteczny to najlepszy moment, aby poznać inne oblicze tego miasta. Migoczące lampki rozbłyskające na każdym możliwym budynku i drzewie, w każdym możliwym miejscu. Znakiem rozpoznawalnym miasta są tętniące życiem jarmarki świąteczne, ze straganami pełnymi ręcznie robionych prezentów, grzanego wina i ulicznego jedzenia. Wędrując między nimi, nie sposób nie zatrzymać się przy tradycyjnych austriackich smakołykach.

Norymberga – rozrzucone po Europie jarmarki świąteczne są coraz bardziej popularne wśród podróżujących, a Jarmark Bożonarodzeniowy w Norymberdze należy do najbardziej epickich. Nie bez powodu co roku przewija się przez niego 2 miliony przyjezdnych. Między 200 sprzedawcami oferującymi tradycyjne towary, od grzanego wina i pierniki po ręcznie robione świąteczne anioły, ozdoby i biżuterię, spacerują pary, rodziny, grupy znajomych.

Reykjavik – to chyba miasto z najbardziej przytłaczającą ilością bożonarodzeniowego klimatu. W tym małym miasteczku na każdym kroku już od listopada można spotkać świąteczny szał. Na placu Austurvollur rozświetla ogromna, miejska choinka, chóry śpiewają kolędy, pojawiają się także Mikołaje, którzy krążą po całym mieście.

Nowy Jork – dla mieszkańców miasta początek sezonu świątecznego jest równoznaczny z rozświetleniem ogromnej choinki na Rockefeller Center Plaza – prawdziwie świąteczne dzielnicy miasta. Na placu tłumnie pojawiają się mieszkańcy i turyści by pojeździć na łyżwach, podziwiać choinkę ubraną w około 30 tysięcy lampek i cieszyć się świątecznym klimatem.

Taos – jeżeli pragniesz naprawdę unikalnego doświadczenia, to zaplanuj wizytę w Meksyku. W Taos odczuwa się wpływy indiańskiej i hiszpańskiej kultury. Dlatego obchody świąteczne mają wielokulturowego ducha. Wyczuwa się to doskonale w iluminacji Leoud Street, na której uliczne sklepiki, galerie, studia i muzea oferują przechodniom muzykę, jedzenie i picie przy ogniskach. Świąteczna choinka w Taos stawiana jest z wielką pompą na koniec listopada Uroczystości towarzyszą kolędy śpiewane na żywo i przybycie Świętego Mikołaja w zabytkowym wozie strażackim.

christmas-3033303_1280.pngchristmas-3033303_1280

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s