Najczarniejsze trasy narciarskie

Małe co nieco dla miłośników białego szaleństwa i adrenaliny. Najbardziej wymagające trasy narciarskie, na tych stokach niezbędne są ostre krawędzie i ponadprzeciętne umiejętności.  Nawet najbardziej stroma trasa wydaje się przyjemniejsza i łagodniejsza, gdy pokryta jest grubą warstwą białego puchu. Po zjeździe okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Zawsze najważniejszy jest ten pierwszy krok, potem już się jedzie – zwłaszcza, że zazwyczaj nie ma odwrotu 🙂

Valley Blanche, Chamonix, Francja

Najdłuższa freeridowa trasa w Europie, 20-kilometrowy zjazd, 2800 metrów różnicy wysokości oraz wiele szczelin, klifów i nawiasów lawinowych. Jej pokonanie to swoisty rytuał przejścia do elitarnej grupy narciarskich ekspertów. Przeznaczona dla najodważniejszych i doświadczonych. Zalecany jest zjazd w grupach z opieką przewodnika, który wskaże ukryte pułapki i wyznaczy optymalny przebieg zjazdu.

The Swiss Wall, Champéry, Szwajcaria

,,szwajcarska ściana” – jedna z najbardziej przerażających tras narciarskich na świecie. Wszyscy, którzy mieli okazję pokonać trasę doskonale wiedzą, że nazwa w 100% oddaje to co nas tam czeka. trasa jest tak stroma, że ciężko dojrzeń co nas czeka. Zdecydowanie jest to jeden z najbardziej stromych zjazdów na świecie. Przed wejściem na trasę znajduje się znak ostrzegawczy – TYLKO DLA EKSPERTÓW. Świeży puch najczęściej spotykany jest z rana, później ściana zamienia się w strome, lodowe lustro.

Harakiri, Zillertal, Austria

Prawdziwa legenda, mówi się, że jest bardziej stroma niż rozbieg skoczni narciarskiej. 78% nachylenia – pokonanie trasy wymaga maksimum skupienia. Harakiri w Mayrhofen jest najbardziej stromą trasą narciarską w Austrii. To prawdziwe wyzwanie dla doświadczonych narciarzy. Śmiałkowie muszą mieć dużo odwagi i umiejętności.

Silvretta Montafon, Austria

Stacja przyciąga miłośników adrenaliny aż siedmioma ekstremalnie czarnymi trasami. BLACK SCORPIONS to strome zbocza Nova i Nova SüdSchwerer (Południowa Trudna), trasa i skirout Schwarzkopf, nartostrada Sennihang i Abhenkina oraz trasa Sennigrat. Wszystkie stoki mają nachylenie sięgające 81 procent. Szczególnie wymagająca jest trasa Sennigrat, stroma i kręta  stawia przed ekspertami trudne zadanie ale i daje spory zastrzyk adrenaliny.

SERDECZNIE POLECAMY DOŚWIADCZONYM NARCIARZOM!

 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s