Mieszkania wciśnięte w skały…

Sentil de las Bodegas niezwykłe miasteczko skąpane w gorącym andaluzyjskim słońcu jednocześnie skryte w cieniu imponujących skał.

Tym co najmocniej przyciąga tutaj turystów jest niesamowite wkomponowanie zabudowy miejskiej między strome ściany kamiennego kanionu rzeki Rio Trejo. Jest to prawdopodobnie jedyne miejsce na ziemi, gdzie mieszkańcy prowadzą normalny tryb życia: jedzą, śpią, pracują, uczą się a nad nimi wiszą skały ważące miliony ton.

Spacerując wąskimi uliczkami Setenil de las Bodegas, nie można pominąć gotyckiego kościoła Señora de la Encarnación, kaplicy św. Benedykta oraz budynku starego ratusza. Miasto otoczone jest Górami Śnieżnymi, które słyną z licznych jaskiń, wśród których najciekawsze to: Hoyos del Pilar, Hoyos de Lifa i Cuevas del Moro. Miasteczko jest pozostałością po dawnej twierdzy mauretańskiej, nad którą góruje zamek z XII w. Miasto zasłynęło również z wina docenianego w całym regionie. Ma to również swoje nawiązanie w nazwie miasta, gdyż „bodegas” w języku hiszpańskim oznacza piwnice na wino.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s