Zachodniopomorskie

To nadmorski region pełen wspaniałych przygód z nadmorskimi kurortami, piaszczystymi plażami, pięknymi jeziorami w leśnym otoczeniu i sławnymi uzdrowiskami – wprost idealny na ciekawy wyjazd incentive.

Skosztować kwiaty jadalne, poczuć się Wikingiem, zobaczyć kamienne kręgi, wspiąć się na najwyższą latarnię morską nad polskim Bałtykiem, przejechać się czołgiem – można tylko tutaj!

W regionie zachodniopomorskim znajdziemy:

Szlak Latarni Morskich z najwyższa nad Bałtykiem i jedną z najwyższych na świecie w Świnoujściu przebiegający wzdłuż wybrzeża Bałtyku

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski z najszerszymi możliwości żeglowania w całej Polsce– w którego skład wchodzą Wolin i Darłowo wraz z blisko 40 innymi miejscami

Mnóstwo szlaków rowerowych – zachodniopomorskie to raj dla rowerzystów. Oznakowane trasy rowerowe prowadzą przez zielone, przepiękne przyrodniczo tereny, często z dala od asfaltowych dróg.

Na kajakarzy czekają szlaki rzeczne Drawy, Płoni, Myśli, Parsęty, Iny czy Regi.

Jedyny taki skansen w Centrum Słowian i Wikingów Jomsborg-Vineta Wolin

Region obfituje w pola golfowe: Binowo Park Golf Club, Amber Baltic Golf Club, Modry Las Golf Club, Kamień Country Golf Club.

Najwyższą na świecie wieżę do skoków Big Tower ( w dawnej fabryce Wiskor) w Szczecinie! Sporty ekstremalne są zawsze ciekawym dodatkiem na wyjazdach firmowych jako alternatywna atrakcja.

Wyjazd firmowy z Zachodniopomorskim warto zaplanować wcześniej, wplatając w niego Imprezy cykliczne ściśle związane z regionem takie jak:

Dni Morza Sail/ Szczecin – Tradycyjnie w drugi  weekend czerwca w Szczecinie odbywa się jedna  z największych imprez plenerowych w Polsce – Dni Morza. W jednym z najpiękniejszych miejsc w Szczecinie – przy Wałach Chrobrego . Do Szczecina przypływa wówczas kilkanaście jednostek z Polski, Niemiec, Rosji, Szwecji, Hiszpanii i Finlandii. Dni Morza Sail Szczecin to także mnóstwo atrakcji i wydarzeń towarzyszących które można wpleść

w ciekawy program incentive.

Tall Ships /zlot żaglowców Szczecin- The Tall Ships Races to zlot żaglowców przeważnie połączony z regatami oraz imprezami okolicznościowymi. W  Szczecinie odbywały się one w 2007, 2013 i 2017 r. i były wielkimi wydarzeniami morskimi i turystycznymi. Były też uznane za wielkie sukcesy promocyjne Szczecina, dlatego wpisały się już w kalendarz imprez tego miasta. Do Szczecina wypływało ponad 30 jednostek ,w wśród nich prawdziwa perła – czteromasztowy żaglowiec  Jouan Sebastian de Elcano – duma hiszpańskiej floty. Kolejny prestiżowy finał regat z udziałem największych żaglowców świata, odbędzie się latem 2021 r.

Jarmark Szczeciński, czyli wielka majówka na Jasnych Błoniach – Wzdłuż pięknej alei pod platanami pojawią się artyści rękodzieła oraz producenci żywności z całej Polski i nie tylko.

Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych/ Dobrzyca – Festiwal odbywa się corocznie w pokazowych Ogrodach Tematycznych Hortulus oraz Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.

„Festiwal Słowian i Wikingów” w Centrum Słownian i Wikingów /na wyspie Wolin odbywa się co roku na przełomie lipca i sierpnia i przyciąga rzesze wojów oraz  turystów. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów „Wolin-Jomsborg-Wineta” – stowarzyszenie zarejestrowane w Szczecinie 3 czerwca 2003 r., które działa na rzecz rozwoju i promocji Wolina (w Skansenie odbywają się również inne cykliczne imprezy: Majówka Archeologiczna, Święto Młodej Brzozy, Noc Świętojańska, Miodobranie, Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej, Słowiańskie Święto Plonów, Warsztaty wrześniowe, Dziady).

„Dni Twierdzy”/ Świnoujście – Dni Twierdzy na Wyspach to impreza cykliczna odbywająca się we wrześniu w  Świnoujściu od 2010 r.Głównym organizatorem święta twierdzy jest Świnoujska Organizacja Turystyczna. Wydarzenie ma rozwijać turystykę kulturową na wyspach i pokazywać, że Świnoujście jest atrakcyjne nie tylko w środku lata. Co roku impreza ma inny charakter i inną myśl przewodnią ( były czasy starożytnego Rzymu , wojen pruskich I wojny światowej  itp.) Dni Twierdzy  zawsze kończy rekonstrukcja jakiejś historycznej bitwy.

Europejski Festiwal Gwiazd/ Międzyzdroje- Popularna letnia impreza rozrywkowa jest organizowana corocznie w lipcu. Na festiwal zjeżdżają gwiazdy kina polskiego, reżyserzy. Impreza co roku przyciąga tłumy widzów. W programie:Koncerty, spotkania autorskie, spektakle teatralne, warsztaty teatralne dla dzieci, spotkania z aktorami, uroczysta gala odciśnięcia dłoni, sesje autografowe.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s